Avengers: Infinity War Filminden Bekleyenleri Çıldırtan Fragman

0

Sabri Ugan nidasıyla “bekledik bunu çok bekledik” diyerek başlayalım. Avengers: Infinity War ülkemizdeki ismiyle Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı fragmanından bahsediyoruz. 16 Mart’ta Türkiye saatiyle öğleden sonra yayınlanan fragman adeta bomba etkisi yarattı ve filmin fragmanı çok kısa sürede 11 milyonluk bir izlenme sayısına ulaştı. Fragmanla birlikte bir poster ve hareketli poster de sinema izleyicisinin beğenisine sunuldu.

Daha önce duymamış olacağınızı düşünerekten Marvel, Infinity War filmini Yenilmezler serisinin sonuncusu olarak duyurmuştu. Yapılan duyuru aslında bize kapanış filminin ne derece büyüleyici olacağını da işaret etmişti ki yayınlanan fragmanla bunu çok net anlamış olduk. Avengers: Infinity War için ölmeden önce izlemeniz gereken filmler listesine soktuk bile. Bu bilgilerin ardından gelelim Avengers: Infinity War detaylarına.

AVENGERS: INFINITY WAR KONUSU

Marvel sinema dünyasının 19. yapımı olarak vizyon gününü bekleyen Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, en basit dille Thanos’un sonsuzluk taşlarını toplayarak kendi düzenini kurmak istemesi ve Avengers ekibinin buna izin vermemesini izleyeceğiz. Daha önceki Marvel filmlerinde gördüğümüz farklı evrenleri bir arada göreceğimiz filmde Thanos, emri altına aldığı süper kahramanlardan sonsuzluk taşlarını toplamaları için görevlendirir. Görev verdiği karakterler başarısız olunca kendisi harekete geçer ve Asgard’tan Sonsuzluk Eldiveni’ne ulaşır. Sonraki aşama ise Dünya’da bulunan 6 sonsuzluk taşına ulaşmak ve sonsuz güce kavuşmaktır ancak karşısında umduğundan da güçlü bir ekip bulacaktır.

AVENGERS: INFINITY WAR NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Şimdiye kadar Marvel filmlerinde gördüğümüz ve görmediğimiz 64 ayrı karakterin karşımıza çıkacağı Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filmi ülkemiz sinema salonlarına 27 Nisan’da uğrayacak. Filmin yönetmen ve oyuncuları  ile ilgili bilgi vermek gerekirse; yönetmen koltuğunda namı-ı diğer Russo Brothers yani Anthony Russo ve Joe Russo oturuyor.  Oyuncu kadrosunda ise Zoe Saldana (Gamora), Benedict Cumberbatch (Stephen Strange), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Sebastian Stan (Winter Soldier), Vin Diesel (Groot), Dave Batuista (Drax), Benedict Wong (Wong), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Jeremy Renner (Hawkeye), Tom Holland (Spider-Man), Chadwick Boseman (Black Panther), Brie Larson (Captain Marvel), Mark Ruffalo (Hulk), Robert Downey Jr. (Tony Stark – Iron Man), Chris Evans (Captain America), Paul Bettany (Vision), Cobie Smulders (Maria Hill), Scarlett  Johansson (Black Widow), Chris Hemsworth (Thor) ve filmin kötü karakteri Josh Brolin (Thanos) yer alıyor.

AVENGERS: INFINITY WAR FRAGMAN İNCELEMESİ

Filmin yeni fragmanı Zoe Saldana’nın canlandırdığı Gamora’nın Thaonos’u anlatması ile başlıyor ve onun tek hedefinin evrenin yarısını yok etmek ve bunun sonsuzluk taşlarını tamamladığında tek parmak şıklatması ile mümkün olabileceğini dile getiriyor. Tony Stark ise sonsuzluk taşlarını ele geçirmek için dünyaya geleceğinden ve Yenilmezler’in bu açıdan avantajlı olduğunu iletiyor. Ayrıca Iron Man ve Spider-Man’in kostümlerinde yapılan geliştirmeler olduğu gözden kaçmıyor. Star Lord’un planını açıklarken saçmaladığı sahne ise yüzümüzü güldürüyor. Fragmanın en can alıcı sahnelerinden biri olan Thanos’un Iron Man’e öldürücü darbeyi vurmadan önce “Umarım seni hatırlarlar” demesi acaba Iron Man ölecek mi soru işaretlerini de kafamızda canlandırıyor. Kaptan Amerika’nın Thanos’a karşı koyması dikkat çekerken fragmanın son sahnesinde Spider-Man ve Doctor Strange’in eğlenceli anlar yaşanıyor. İşin özü kafalarda soru işareti bırakan ancak fazlasıyla heyecanlandıran bir fragmanı izlemiş olduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin