Yağmurla Gelen Mutluluk Kitap İncelemesi

0

“Sana bir şey sormam lazım.”

“Peki?”

“Sormam gerek. Neden benden hoşlanıyorsun?”

“Soruyu anlamadım. Sen benim Lilly’msin. Hep benim Lilly’mdin.”

YAĞMURLA GELEN MUTLULUK KİTAP ÖZETİ

Çocukluk arkadaşları Lilly Evans ve Colton Neely’nin yolları bir kaza yüzünden ayrılmıştır. Ancak yıllar sonra beklenmedik şekilde tekrar karşılaşırlar ve herkesin özel biri olarak tanımladığı Colton, Lilly için büyüleyici biri haline dönüşür. Onu daha fazla tanımak istediğini keşfeden Lilly, tanıdıkça Colton’a daha fazla bağlanacaktır. Ancak Lilly, sevgisini kelimelerle ifade etmekte dahi zorlanan bu çocukla ilişkisini dilediği gibi yürütebilecek miydi?

YAĞMURLA GELEN MUTLULUK KİTAP YORUMU

Amber L. Johnson tarafından kaleme alınan ve orijinal ismi Puddle Jumping olan, Yağmurla Gelen Mutluluk kitabı 2014 yılında Goodreads en iyi genç yetişkin kitabı adayı gösterildi.

Yağmurla Gelen Mutluluk, farklılıkları ne kadar önemsediğimizi yüzümüze vurarak,kendimizi tekrar sorgulamamızı sağlayacak kadar güçlü ve sıradışı bir hikayeye sahip. Kitap toplam da 176 sayfa ve bu biraz sinir bozucu çünkü hikaye o kadar özgün ve çarpıcı ki, bitmesini istemiyorsunuz. Beni etkilemesinin en başlıca sebebi, kitapta ki baş karakterlerden Colton’un Asperger sendromuna sahip olması. Yani sosyal olarak oldukça zayıf ve her ne kadar Lilly’e çok fazla değer verse de, sevgisini kelimelere dökemiyor. Ancak Lilly tüm bu zorluklara rağmen, Colton’dan asla vazgeçmeyecek kadar büyük bir aşka sahip. İşte bu noktada hikaye sıradanlıktan çok uzaklara gidiyor.

Yazar belki de bir çoğumuzun ilk kez duyduğu Asperger sendromu hakkında bizi bilgilendiriyor ve aslında gerçek aşk söz konusuysa, farklılıkların önemi kalmadığı mesajını okurlarına iletiyor. Hepimize bir ders olabilecek nitelikte olan bu kitabı, mutlaka kitaplığınızda bulundurmanızı tavsiye ediyorum.

Amber L. Johnson’ın kaleme aldığı Yağmurla Gelen Mutluluk kitap incelemesini yaptık. Sizlerin de kitapla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin