The Widow – Dul Kitabı İncelemesi – Fiona Barton

0

Sevgi dolu bir koca mı,

Yoksa kalpsiz bir çocuk katili mi?

Gerçeği yalnızca o biliyor.

Çocuk sahibi olmak için çıldıran bir kadın ve çocuk katili olduğu iddia edilen kocasının tüyler ürperten hikâyesi…

THE WIDOW – DUL KİTABI ÖZETİ

Jean Taylor

Jean Taylor, kocası glen ile son derece sakin ve sıradan bir yaşam sürmektedir. İstediği herşeye sahiptir.güzel bir evi ve muhteşem bir kocası vardır. Fakat dünyası tersine dönecek..

Glen Taylor

CANAVAR! Jean’ın beyaz atlı prensi Glen’e gazeticeler bu ismi taktılar. Onu bir canavar olarak tanımlanıyor. Herkes Glen’in korkunç bir suç işlediğini söylüyor. Kaçırdığı söylenen küçük kızla ilgili en ufak bir ipucu bulunamadan yıllar geçiyor.

Dul Jean Taylor

Fakat Glen artık ölü… Jean hayatında ilk defa yalnız kalıyor. Ve şimdi hikayeyi anlatıp anlatmamak konusunda son derece özgür.

THE WIDOW – DUL KİTAP YORUMU

Fiona Barton tarafından kaleme alınan Dul, kusursuz bir psikolojik gerilim kitabı. Kitabı okurken tüyleriniz diken diken olacak. Üstelik hikaye o denli başarılı ki, ne olacağını tahmin etmek asla mümkün olmuyor. Gerilim, kuşku, korku, ve bolca sürpriz içeren Dul, bana göre türünün en iyilerinden olmayı hakkedecek kadar sıradışı. Kitabın kilit karakteri denilebilecek Jean, çözmekte en zorlandığım kitap karakterlerin biri. Üstelik hikayede bahsedilen tüyler ürpertici o korkunç cinayeti de hesaba katarsak, Fiona Barton’un son derece mükemmel bir kurgu yarattığını söylemek yanlış olmaz.

Oldukça aldatmacalı olan bu hikayeye, Jean kadar karmaşık bir karakterin eklenmesi, kitabı ciddi anlamda üst seviyelere taşıyor. Dul kitabını okurken gerilim hiç dinmiyor,sırlar sizi içine daha çok çekiyor.

Kafa karıştırıcı bir gerilim mi istiyorsunuz ? O zaman doğru yerdesiniz.

Okuma şansınız olduysa Dul kitabı yorumlarını bekliyoruz. 🙂

Değerlendirme
Dul Kitabı Puanlaması
7
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin