Sevgilimden Son Mektup Kitabı İncelemesi

0

“SENİ HER ZAMAN SEVEN VE BU ONA ZARAR VERSEN DE HEP SEVECEK OLAN BİR ADAM.”

1960 senesinde Jennifer Stirling, varlıklı kocasıyla birlikte lüks bir hayat yaşamaktadır. Mutlu olduğunu sanarken, hiç ummadığı bir misafir çıkagelir.

“AŞK”

Ömründe ilk defa aşık olan Jennifer’ın önünde sadece iki seçenek vardır. Ona rahat bir yaşam süren kocasına ihanet etmek ya da herşeyi geride bırakıp, sevdiği adamın peşinden gitmek. 2003 yılında hırslı bir gazeteci olan Ellie Haworth, ünlü bir yazar ile ilişki yaşamaktadır fakat sevdiği adam aslında başka bir kadına aittir. Bu iki kadının hayatı, Ellie’nin bir gazete arşivinde 60’lı yıllardan kalma aşk dolu mektupları bulmasıyla kesişir.

Senden Önce Ben ile büyük bir çıkış yakalayan ve son zamanların en sevilen yazarlarından biri haline gelen Jojo Moyes’un, 2010 yılında okurlarıyla buluşturduğu Sevgilimden Son Mektup kitabı 2011’de Yılın Romantik Romanı olan ikinci kitabı seçilmiştir.

Klişeleşmiş aşk romanlarından sıkıldaysanız, doğru yerdesiniz. Jojo Moyes aşkı ve tutkuyu anlatırken kullandığı kelimeler ve hikayesinin dokunaklı, farklı fakat kesinlikle başarılı oluşuyla bana göre son yılların en iddialı aşk romanlarından birine imza atmış.

Aşk kitaplarından hoşlanan herkesin okuması gerektiğine inandığım “Sevgilimden Son Mektup” elinizden bırakmak istemeyip uykusuz kaldığınız gecelere değecek kadar başarılı.

Benim en etkilendiğim bölümler kesinlikle Jennifer ve onun büyük aşkı Anthony O’Hare arasında ki hüzünlü mektuplar.

Yorumlarınızı bekliyor olacağım 🙂

İyi okumalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin