Jack ve Jessica’nın Aşk Hikayesi! Sadece Arkadaşız Kitap Özeti ve Yorumu

0

“Jessie dudağını ısırdı ve kalbindeki buz kütlesinin yavaş yavaş eridiğini hissetti. “Beni seviyor musun?” “Tanrı aşkına Jessie, sen beni dinlemiyor musun? Seni tarçınlı çöreğe üşüşen hamamböcekleri kadar çok seviyorum.”

SADECE ARKADAŞIZ KİTAP ÖZETİ

Jessica, bekar bir annedir ve hayatına giren erkeklerin onu kullanmalarından sıkılmış bir kadındır. Her ilişkisinde duyguları sömürülen ve incinen Jessica aynı zamanda zor elde ettiği parasında da gözü olan erkeklerden korunmak için bir karar verir. Artık varlıklı ve kariyer sahibi olmayan adamları beğense de sadece arkadaşlık edecektir. Jack ise zengin, kariyerli ve büyük otelleri olan bir erkektir. Onu hayattan uzaklaştıran şeyde, varlığını kullanmak isteyen para avcısı kadınlardır. Paranın peşinde olan kadınlardan uzak duran Jack, kendisini sevecek bir kadın bulup onunla sade bir hayat geçirmek ister. Bu düşüncelerle tüm varlığını bir kenarda tutar ve garsonluk yapar. Jessica’yı gördüğünde ise onun doğru kadın olduğunu hisseder. Jessica için durum pek iç açıcı değildir çünkü kendine verdiği söz yüzünden Jack ile sadece arkadaş kalacaktır. Hisleri daha fazlasını yaşamak için yalvarsa bile…

SADECE ARKADAŞIZ KİTAP YORUMU

Bir Catherine Bybee kitabı olan “Sadece Arkadaşız” tam da benim gibi aşk türünde roman severlerine hitap ediyor. Kısacık, sıcak ve kesinlikle okumaya değecek kadar şeker bir hikaye. Ben kitabı çok kısa bir sürede, severek okudum ve bitirdim. Zaman kaybı olmayan ve özellikle geçirdiğimiz bu yağmurlu günlerde insana hoş bir arkadaşlık vaat eden Sadece Arkadaşız kitabı her ne kadar bilindik ve çoğumuzun aşina olduğu bir altyapıya sahip olsa da ben çok sevdim.

Jessica, garsonluk yaparak geçinen, 5 yasında ki oğlu ve kız kardeşiyle beraber yaşayan bekar bir annedir. Erkeklerin dikkatini çekecek kadar güzel bir kadın olsa da, aşkta şansı yaver gitmemiştir ve bu onu temkinli ve mantıklı biri haline getirmiştir. Artık asla cüzdanı boş erkeklerle beraber olmayacak ve kendini kullandırtmayacaktır.

Ne var ki karşısına yakışıklı, sıcakkanlı ve sempatik Jack çıkar. Jessica Jack’ten fazlasıyla hoşlansa da mantığı ona engel olmaktadır. Ancak bilmediği bir şey vardır. Jack aslında büyük bir otel zincirinin tek sahibidir.

Hepinize iyi okumalar 🙂

Siz de Sadece Arkadaşız kitap yorumlarınızı, yorum kısmına bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin