İki Yabancı Olmadan Önce Kitap İncelemesi

0

“Üç saniye çok uzun bir zaman olmayabilir. Ama birinin gözlerinin içine bakıyorsanız, sessiz bir yemin için yeterlidir..”

İKİ YABANCI OLMADAN ÖNCE KİTAP ÖZETİ

Kaderin ağları, hayatın bilinmezlikleri derken Matt gençlik aşkını görmeyeli 15 yıl 5478 gün olmuştu. Fakat bir Çarşamba akşamı, sayısız günlerin içinden bir çarşamba akşamı, yemyeşil gözlerini asla unutamadığı ilk göz ağrısı ile karşılaştı.

Hayat çok acımasızdı. 15 yılın sonunda sadece birkaç saniye görebilmesi, hiç adil değildi. On beş yıla karşılık bir selam bile verememesini düşüncelerinden atamıyordu. Sonra çok garip bir şey yaptı; evrene bir mektup yazdı.

“Seni gördükten sonra tüm hayallerim, çocukluk anılarım geldi gözümün önüne. Biliyorum, çılgınca gelecek sana, belki de mektubumu okumayacaksın. Yine de her zaman ikinci bir şans vardır, bunu sen de biliyorsun. Haydi bir çılgınlık yapıp on beş yıllık kaybımızı arayalım…” -Matt-

İKİ YABANCI OLMADAN ÖNCE KİTAP YORUMU

Renee Carlino tarafından kaleme alınan orijinal ismi Before We Were Strangers olan 368 sayfalık romantik türde olan kitap, her ne kadar klasik bir aşk hikayesini anlatsada okurunu asla sıkmıyor ve akıcı bir şekilde okunabiliyor.

İki Yabancı Olmadan Önce kitabını okurken oldukça keyif aldım ve kesinlikle aşkı derinden hissettirebilen bir yapısı var. Bu yüzden klasikler iyidir diyebiliyorum.

Üniversite yıllarında tanışan Grace ve Matt öncelikle iyi arkadaş olsalar da, çok geçmeden aralarındaki aşkın filizlenmesine engel olamazlar. Deli dolu ve aşk içinde geçen günlerden sonra Matt ve Grace’in yolu bir şekilde ayrılıyor. Bu ayrılığın sebebini hemen öğrenemiyorsunuz. Akıcı geçen hikaye yazarın da ustalığıyla merakla sayfaları çevirmenize yol açıyor. Günümüz ve geçmiş arasında geçen bu sıcak aşk hikayesi asla zaman kaybı olarak nitelendirilmeyecek kadar samimi.

İki Yabancı Olmadan Önce kitap özeti ve yorumunu paylaştık. Sizlerin de kitapla ilgili fikirlerinizi bilmek isteriz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin