Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabı Özet ve Yorumu

1

“Harry, elleri titreyerek zarfı çevirince mor balmumundan bir mühür gördü; bir arma – koca bir ‘H’ harfinin çevresinde bir aslan, bir kartal, bir porsuk, bir de yılan.”

HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI KİTAP ÖZETİ

Harry Potter, annesi ile babasını trafik kazasında kaybettiğini zanneden ve teyzeleriyle birlikte yaşayan son derece sıradan bir çocuktur,ya da öyle sanmaktadır. Bir baykuşun getirdiği mektup ile hayatı ummadığı şekilde değişir. Harry varlığından bile haberi olmayan bir okula davet edilmiştir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu!

Burada en yakın iki arkadaşı ile tuhaf serüvenler yaşar ve küçük yaşta iyi bir büyücü olmanın kapılarını aralar.

Harry Potter ve Felsefe Taşı filmi – 2001

HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI KİTAP YORUMU

Okumayan kaldı mı? hiç sanmıyorum… Ancak yine de hepimizin çocukluğuna güzel ve sihirli anılar bırakan Harry Potter serisini sizler için yorumlamak istedim. Kitap J. K. Rowling tarafından 1997 yılında kaleme alınmış ve Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı kariyerinde bir dönüm noktası haline gelmiştir.

Harry Potter ve Felsefe Taşı yayınlandığı 30 haziran 1997 tarihinden itibaren, Roman NestléSmarties Hikâye Ödülü ve Saygın Britanya Kitap ödülü dahil olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Ayrıca Harry Potter serisi kitapları da filme çekilmiş ve kitap gibi filmlerde birçok ödül almayı başararak günümüz dünyası için efsaneleşmiştir.

Kitap bir çoğumuzunda bildiği gibi, Muggle olan Dursley ailesi ile birlikte yaşayan Harry’nin Hogwarts’a kabul edilmesi ile başlıyor. Harry en yakın arkadaşları Ron ve Hermonie ile birlikte büyücülük dünyasının sihirli kapılarını açıyor. Kitap, asla sıkıcı olmamakla birlikte her yaşa hitap edebilecek kadar kusursuz bir hikayeye sahip.

Okurken zamanın içinde kaybolacaksınız. Fantastik türde olan Harry Potter serisinin ilk kitabı Felsefe Taşı herkesin okuması gereken büyüleyici roman.

Eğer siz de okuduysanız Harry Potter ve Felsefe Taşı kitap yorumunuzu bekliyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin