Gerçek Hayattan Bir Hikaye! Beni Bulun Kitap Yorumu

0

Gerçek Bir Yaşam Öyküsü!  1 Ev, 3 Kadın, 11 Yıllık Esaret

2002 yılında kaybolduğumda pek çok kişi bunu fark etmemişti bile. Yirmi bir yaşındaydım; adres sormak için bir markete uğrayan genç bir anne…

Onbir sene boyunca kilit altında tutuldum, türlü işkencelere maruz kaldım. Bu, hayatımın halihazırda bildiğiniz kısmı olabilir fakat daha bilmediğiniz çok şey var.
-Michelle Knight-

YAŞANMIŞ GERÇEK BİR HİKAYE “BENİ BULUN KİTAP ÖZETİ”

Michelle Knight 2002 yılında, Ariel Castro isimli bir okul servisi şoförü tarafından kaçırıldı ve on yıldan uzun bir süre taciz, tecavüz ve işkenceye maruz kaldı. 2003 yılında Amanda Berry, 2004 yılında da Gina De Jesus tutsak olarak Michelle’e katıldı. 6 Mayıs 2013’te bir fırsatını bulup tutsaklıktan kurtulmalarının ardından, bu olay dünyada büyük yankı uyandırdı. Şimdi ise binlerce kişinin merak ettiği konu şu: O evin içinde neler oldu ve üç kadın akıl almaz işkencelere dayanacak gücü nasıl buldu?

BENİ BULUN KİTAP YORUMU

Karşınızda sizi sarsacak, etkisi altına alacak ve bu etkiden uzun bir süre kurtulmanıza izin vermeyecek bir kitap. Çünkü bu kitapta yazılan her şey kelimesi kelimesine gerçek. Hatta yazar Michelle Knight bu hikayenin baş karakterlerinden biri. O bu kabusu yaşamış ve kendi hikayesini kaleme alacak kadar cesur bir kadın.

Kitap aralarında Michelle Knight’ın da bulunduğu 3 kadının 2002 yılında Ariel Castro tarafından kaçırılması ve 11 sene boyunca hapis tutmasını tüyler ürperten şekilde anlatıyor. Hassas bir psikolojiniz varsa uyarmalıyım çünkü içinde bolca işkence, tecavüz ve aklınızın almayacağı kadar çok şiddet var. Bu kitabı bitirdiğinizde nasılsa yalnızca bir kurgu diyemeyeceğinizin tekrar altını çizmek istiyorum. Kitabın gerçek bir hikaye olması ve anlatılan tüm o çirkinliklerin 3 kadın tarafından bizzat yaşanmış olması, beni derinden etkiledi.

Michelle Knight genç yaşta anne olmuş ve kötü yaşam şartlarından dolayı çok sevdiği oğlu, devlet tarafından elinden alınmıştır. 21 yaşında ki Michelle’in istediği tek şey çocuğunu geri alabilmektir. Tam da bu nedenden dolayı, görülecek davaya yetişmek için Ariel Castro’nun aracına biner ve 11 sene sürecek kabus başlar. Kaçırılmasından 1 yıl sonra Amanda Berry, 2 yıl sonra ise Gina De Jesus tutsaklığına katılır. Böylece işkence ve tecavüze maruz olan 3 kadın olarak yaşam savaşı vermeye başlarlar. Ancak Ariel Castro’ya göre aralarında en çirkin olan Michelle’dir ve bu nedenle de en kötü ona davranır.

Michelle Knight 11 senelik esareti boyunca defalarca tecavüze uğramış, korkunç işkencelere maruz kalmış, 5 defa hamile bırakılmış ancak doğurmak istemesine rağmen, Ariel Castro tarafından acımasızca bebeklerinin düşmesi sağlanmıştır. Tüm bunlara rağmen yaşama tutunmayı başaran ve oğlunu sevmekten bir gün dahi vaçgecmeyen Michelle’in korkunç fakat örnek teşkil eden hayat hikayesi, okunmaya değer.

Sizlerinde Beni Bulun kitap yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin