Böğürtlen Kışı Kitap Özeti ve İncelemesi

0

“Canım Daniel’ım. Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum.”

BÖĞÜRTLEN KIŞI KİTAP ÖZETİ

1933 yılında Seattle’da,3 yaşında ki oğlu ile beraber yaşayan Vera Ray, oğlunun geçimini sağlamak için yerel bir otelde çalışmaktadır. Her ne kadar istemese de, gece vardiyasında çalışmak üzere, çok sevdiği oğlunu uyutarak evden ayrılır. Ancak döndüğünde şehir karlarla kaplanmış ve Daniel’dan geriye sadece karların içinde oyuncak ayısı kalmıştır. Oğlunun kaçırıldığını anlayan Vera, onu bulmak için herşeyi yapmaya hazırdır.ne var ki böğürtlen kışı,oğlu ve failinin ayak izlerini acımasızca saklamaktadır.

BÖĞÜRTLEN KIŞI KİTAPI YORUMU

Eğer bugüne kadar hic Sarah Jio kitabı okumadıysanız, çok şey kaybetmişsiniz. Eğer böğürtlen kışını hala okumadıysanız o zaman daha çok şey kaybediyorsunuz. Sarah Jio tartışmasız günümüzün en iyi yazarlarından. Her romanı insanın içinde bir yerlere dokunsa da, Böğürtlen Kışı kitabı benim kalbimde ayrı bir yerde. Ayrıca sevgili Sarah Jio kitabında türk okurlarına da özel bir teşekkür notu bırakmış.

Hikaye geçmişte ve günümüz de iki farklı zamanda geçiyor. Kitabın içinde aşk,acı,umut ve hüzüne dair herşey var. Böğürtlen Kışı öylesine derin bir hikaye ki, okurken gözyaşlarınızı tutamayacağınızdan eminim.

2012 yılında Penguin Plume tarafından “Blackberry Winter” ismiyle yayımlanan roman “Mart Menekşeleri”, “Son Kamelya” gibi çok satan romanların yazarı Sarah Jio’nun üçüncü romanıdır. Roman, İsmini Kuzey Amerika’da ilkbaharın son aylarında sık sık yaşanan soğuk havanın halk arasındaki tabirinden almıştır.

Ayrıca hikayede, Sarah Jio’nun ilk romanı olan Mart Menekşeleri’nden tanıdığımız Emily ve Jack’in evli, mutlu, ikiz çocuklu şekilde karşımıza çıkması oldukça güzel bir süprizdi.

Saraj Jio’nun Böğürtlen Kışı kitabı yorumlarınızı bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin